Kurumsal İnsan Kaynakları Basında Groseri Etkinlikler

Tarihçe

Groseri, 1989 yılının Haziran ayında Ersin Özdemir, Mehmet Ali Önür ve Levent Uğurses kuruculuğunda 3 kasa, bir şube ile başladığı marketçiliğe, Aralık 2021 itibari ile 181 kasa, 29 mağaza ile devam etmektedir. Adanalı, market kültürüne tamamen yabancıydı. Markete girmek, vatandaşa lüks ve pahalı bir mağazaya girmek gibi itici geliyordu.

Groseri, bu önyargıyı yıkmak için yıllarca mücadele verdi. Klimalar çalışırken, marketlerin kapıları sonuna kadar açık tutuldu. Bedava ekmek dağıtımı yapıldı. Ancak, bugün bakıldığında market kültürünü benimseyen bir Adana görmek Groseri’yi son derece mutlu etmektedir.Groseri’nin hedefi; bölgesel olmak fakat farklılığı yakalamaktı. Bu anlamda Groseri; müşteriyle gündemi paylaşarak yaşanan heyecanlara ortak olan ve müşteri farklılığını yakalamayı başaran bir market olmuştur. Aynı hedefleri “ global düşün, lokal yaşa “ mantığıyla devam ettirmekteyiz.Groseri; teknolojiyi yakından takip eden, güler yüzlü, ilgili personel anlayışı ve kalitede ucuzluk prensibiyle hizmet veren bir market olmuştur. Groseri, bölgesel düzeyde ve şehir içerisinde faaliyet gösteren bir market olarak bölgede, her geçen gün biraz daha fazla istihdam yaratmakta, "Bölgenin parası bölgede kalsın" mantığı ile hareket etmektedir.

Groseri, ülkemizde yaşanan ekonomik krize rağmen yatırım yapmaktan kaçınmayarak; her yıl market yatırımlarına devam etmektedir. Groseri; şimdiye kadar hiçbir müşterisinin istediği markayla kavga etmemiş, raftan mal kaldırmamıştır. Firma ile ihtilaf yaşandığında dahi bu ürüne kesinlikle yansıtılmamıştır. Groseri; bölgemizde kalite-fiyat dengesinde en iyiyi yakalayan ve en iyi ürünü en iyi fiyatlarla ortalama en uzun süre satan market olma gururunu yaşamaktadır. Groseri de reyonlara giren tüm ürünler TSE şartlarına uygun, gıda üretim sicili onaylı ürünlerdir. Groseri yönetimi; aile şirketlerindeki sıcaklığı, kurumsal şirketlerdeki hiyerarşik düzen prensibini misyon edinmiştir.

Groseri, teknoloji ve otomasyondaki yüksek standartla sadece müşterisine kasada hızlı servis sunmakla kalmamış; raporlar, analizler, grafikler hazırlayarak kategori yöntemi, raf yöntemi, çeşit yöntemi konularındaki verileri de firmalarla paylaşmıştır.

 

Groseri Yönetim ve İcra Kurulu : Ersin ÖZDEMİR, Mehmet Ali ÖNÜR, Levent UĞURSES, Kazım ÖNÜR, Dide ÖZDEMİR TUNCER

Ticaret Ünvanı : Groseri Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Tic. Ltd. Şti

Merkez Ofis : Beyazevler Mahallesi Bülent Angın Bulvarı Ziya Sarıöz Apt. Sit. B Blok Apt. No: 132/A  Pk: 01170 Çukurova / ADANA

İnternet Erişim :  www.groseri.com.tr

Ticari Sicil No : 21918

Taahhüt Edilen Sermaye Tutarı : 9.000.000,00 TL

Ödenen Sermaye Tutarı :  9.000.000,00 TL